Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěže

Seznam soutěží, kterých jsem se zúčastnil

V roce 2011 jsem se zúčastnil 31. ročníku národní soutěže Amatérské fotografie, kde jsem se umístil na 3. místě s fotografií "Odloženo na dobu neurčitou 1". Soubor ze 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byl vybrán pro společnou výstavu spolu s výherci.

V roce 2010 jsem se zúčastnil soutěže FOTOROK 2011, kde jsem se umístil na 3. místě v kategorii "Volné téma" se čtyřmi fotografiemi z cyklu "Ostrovské věže" a jednotlivými snímky "Odcizení", "Kornatění" a "Otec a dcera".

V roce 2010 jsem se zúčastnil 21. ročníku fotografické soutěže PREMIÉRA 2010, kde jsem sice žádné ocenění neobdržel, ale celkem 12 mých fotografií bylo vybráno pro společnou výstavu spolu s výherci.

V roce 2010 jsem se zúčastnil 13. ročníku soutěže Amatérská fotografie Plzeň 2010, kde jsem se umístil na 1. místě v kategorii "Zátiší" s dvěmi fotografiemi z cyklu "Odloženo na dobu neurčitou". Zároveň jsem obdržel cenu FOMA za cyklus "Otisky zastaveného času".

V roce 2010 jsem se zúčastnil 30. ročníku národní soutěže Amatérské fotografie, kde jsem obdržel cenu časopisu FotoVideo za dvě fotografie z cyklu "Festival nejen pro hvězdy" (ze 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech). Další dvě černobílé samostatně předložené fotografie byly vybrány pro společnou výstavu spolu s výherci.

V roce 2009 jsem se zúčastnil soutěže Amatérská fotografie Plzeň 2009, kde jsem se umístil na 3. místě v soutěžním tématu "Makrofotografie" s fotografiemi "Je prostřeno" a "Spirála".

V roce 2009 jsem se zúčastnil 29. ročníku národní soutěže Amatérská fotografie, kde jsem sice v žádném soutěžním tématu neuspěl, ale 4 z mých fotografií byly vybrány pro společnou výstavu spolu s výherci. Takže pro mě to byla aspoň cena útěchy.;o)

Dalšími drobnými soutěžemi, kterých jsem se zúčastnil, byla soutěž CWAK, v které jsem se umístil na 3. místě na téma perspektiva, 1. místo v každoměsíční soutěži Fotograf roku v přírodě za měsíc březen 2009 a 3. místo v soutěži CEWE fotokniha za návrh dvoustrany fotografické knihy.

 

Soutěž Fotograf roku časopisu FotoVideo

Od roku 2007 se účastním celonárodní fotografické soutěže "Fotograf roku", kterou organizuje časopis FotoVideo. O organizaci soutěže je možné se bližší informace dozvědět z časopisu nebo internetových stránek. Po každém ukončeném ročníku si říkám, že se příštího ročníku nezúčastním, ale nakonec mi to nedá a opět se zapojím.

V roce 2007 jsem se z deseti kol zúčastnil pěti kol. Ze VII. kola s názvem "Hry s obrazem" se má fotka "David a Goliáš" objevila v sekci "Kreativita čtenářů".

V roce 2008 jsem se z deseti kol zúčastnil osmi kol. Do dvacítky vítězných fotografií z každého kola se dostaly dvě mé fotografie. V VI. kole s názvem "Pohyb bez motoru" se má fotka "Volný jako pták" umístila na 1. místě a v VIII. kole s názvem "Příroda v detailu" se má fotka "Velký třesk" umístila na 5. místě. Zároveň se další dvě mé fotografie objevily v sekci "Kreativita čtenářů". Šlo o snímek "Šmírák za pírkem" z VIII. kola s názvem "Příroda v detailu" a o snímek "Spektrum" z IX. kola s názvem "Světlo, stín a barva". Celkem jsem v tomto roce v soutěži získal 230 bodů, což mi vyneslo celkové 8. místo v celoroční soutěži.

V roce 2009 jsem se z deseti kol zúčastnil osmi kol. Do dvacítky vítězných fotografií se dostala ve IV. kole s názvem "Po setmění" má fotka "Dlouhej kouř". Umístila se na 17. místě. Zároveň se další tři mé fotografie objevily v sekci "Kreativita čtenářů". Šlo o snímky "Souboj" a "Ať žijí duchové" ze IV. kola s názvem "Po setmění" a o snímek "Je prostřeno" z VI. kola s názvem "Makrofotografie".

V roce 2010 jsem se z deseti kol zúčastnil sedmi kol. Z I. kola s názvem "Místo, které nejraději fotografuji" a ze III. kola s názvem "Dlouhé noci a život po setmění" se mé fotky "Vřídelní kolonáda III" a "Lákání bludiček" dostaly do sekce "Kreativita čtenářů".

V roce 2011 jsem se z deseti kol zúčastnil pěti kol. Do dvacítky vítězných fotografií se dostala ve IV. kole s názvem "Dívej se na mne!" má fotka "Náročný závod". Umístila se na 9. místě. Ve III. kole s názvem "Slunce je veliký básník!" se mé tři fotografie "Tanec při západu", "Kometa" a "Východ" dostaly do sekce "Kreativita čtenářů".