Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava v Oranžerii Václava Havla v Ostrově

6. 6. 2016

Po několika letech jsem se rozhodl investovat peníze a drahocenný čas do uspořádání samostatné výstavy. Impulsem k tomu bylo vítězství v prvním kole fotografické soutěže pořádané Městskou knihovnou v Ostrově.

První kolo soutěže proběhlo v lednu a únoru 2015. Tématem kola byl "Ostrov", tedy město ve kterém můj život začal. U poroty jsem neuspěl, ale úspěch se dostavil v rámci internetového hlasování, ke kterému jsem nikoho nenabádal, ba jsem ani nikomu z blízkých či známých nesdělil, že se soutěže účastním. O to větším překvapením pro mě vítězství bylo, protože moc dobře vím, jak soutěže, kde hlasuje veřejnost prostřednictvím internetu, probíhají a dopadají. Většinou totiž vítězí ten, kdo požádá víc známých a příbuzných, aby pro dotyčného žadatele hlasoval. A vítězství získané tímto způsobem by pro mě nebylo vítězstvím.

Jako vítěz jsem dostal na výběr ze tří cen, přičemž jedna z nich byla možnost pořádat výstavu v Oranžerii Václava Havla. Nakonec se tak uskutečnilo po více než roce. Výstava se koná od 2. 6. do 30. 6. 2016 a je přístupná v provozní době knihovny. Původně se měla uskutečnit v květnu 2016, ale z důvodů, které nebyly mnou zapříčiněny a navíc následně pominuly, byla o měsíc posunuta. Na výstavě nazvané "Lákání bludiček" je možné vidět moje černobílé či monochromatické fotografie, které jsem pořídil v letech 2008 až 2012. Hlavní téma není jednotné, jde o výběr ze souborů či jednotlivých fotografií, z nichž mnohé uspěly i v celonárodních soutěžích.

Motto: Když je vám smutno, nevěšte hlavu, ale obrazy!

pozvanka-web.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář