Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nástěnný kalendář na rok 2022

3. 1. 2022

Abych své fotografie netvořil pouze do šuplíku nebo pro digitalizované skladiště na internetu a sociálních sítích, kde fotky po pár minutách od zveřejnění upadají do říše zapomnění, napadlo mě, že bych mohl pro zájemce nechat vyrobit nástěnný měsíční kalendář. Nechat zhmotnit binární svět jedniček a nul.

První vznikl na téma „Ostrov“ v roce 2017 a byl určený pro následující rok 2018. Byl složen z fotografií mého rodného města a jeho okolí. Jelikož odezva na kalendář byla příznivá a zájem o něj předčil mé očekávání, ponořil jsem se v roce 2018 nejen do focení, ale i do svého archivu a vybral pro nástěnný měsíční kalendář na rok 2019 další snímky s mým Ostrovem. To ale nebylo vše. Jak jsem zabředl do svého archivu, tak jsem se pustil i do výběru snímků pro stolní týdenní kalendář, v kterém se nacházelo přes padesát mých snímků. Jako vrchol jsem sestavil fotoknihu s názvem „Ostrov, domov můj“, do které jsem vybral zhruba 120 snímků Ostrova a blízkého okolí, jež jsem pořídil od roku 2007 do roku 2018.

Kalendář na rok 2022 přišel náhle a nečekaně. Asi jako průjem. Neměl jsem v plánu sestavovat ze svých fotek rodného města kalendář na rok 2022, jelikož jsem v době válečného stavu, kdy lidstvo bojovalo s rozpínavostí čínského viru covid-19, výrazně omezil focení, ale ke konečnému rozhodnutí realizovat kalendář mě dopomohly dvě nové fotografie, které jsem pořídil v září 2021. Obě mě nadchly především ve své černobílé podobě, a tak jsem do odstínů černé a bílé koncipoval celý kalendář na rok 2022. Zájemců o kalendář ve formátu A3, které jsem dokázal uspokojit předáním fyzického exempláře, bylo dvacetdva a u kalendáře ve formátu A4 jich bylo pět. Leč dalších pár zájemců jsem uspokojit nemohl, poněvadž vytištěné kalendáře došly.

Ačkoliv je Ostrov nevyčerpatelnou studnicí inspirace, nepočítám, že bych v příštích několika letech tvořil kalendář Ostrova. Mám sice určitou představu, jak by další kalendář Ostrova mohl vypadat, ale k tomu bych potřeboval najít 12 k focení ochotných dívek či žen, což se mi zatím nepodařilo. Tak kdyby se tu vyskytla čtenářka, která dočetla až na závěr tohoto příspěvku a byla ochotná se nechat fotit, postačí, když mne jakýmkoli způsobem kontaktuje. A na zbytku se snad podaří domluvit.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář